Феномен кіберспорту

У 1972 році в Стенфордському університеті пройшов перший турнір з Spacewar: дуель на двох космічних кораблях, оснащених ракетами. З цієї події починається історія змагань з комп’ютерних ігор. Терміна «кіберспорт» тоді ще не було. Він з’явився тільки в 1999 році в прес-релізі з нагоди створення Асоціації онлайн-гравців (Online Gamers Association).


Надалі, центр розвитку кіберспорту перемістився в Азію. Азіатська робоча культура має на увазі буденність переробок. Людям потрібно відволіктися – вони йшли в віртуальний світ. Логічно, що саме азіатська країна, Південна Корея, стала і продовжує залишатися центром кіберспорту. Уряд Південної Кореї першим зуміло зрозуміти перспективність феномена, в результаті чого під егідою міністерства культури, спорту і туризму була створена Корейська асоціація кіберспорту. Саме в цій країні пройшли перші чотири турніри World Cyber ​​Games, спонсоровані спільно корейської Samsung і американською Microsoft.

Вихід кіберспорту в світ великих фінансів почався в 2011 році з першого турнір по Dota 2, призовий фонд якого становить понад 2 млн. Доларів. У 2015 році оборот кіберспортивного ринку досяг 325 млн доларів, в 2016 – піднявся більш ніж на 50%, до 493 млн доларів. У 2017 він уже склав 696 млн. Доларів (з яких 517 млн. Доларів становлять інвестиції), зробивши стрибок на 41%. І це далеко не межа. Портал Newzoo пророкує зростання ринку кіберспорту до 1488 млн. Доларів до 2021 року.

Неформальною столицею кіберспорту в Східній Європі вважається Київ. Саме українська команда Natus Vincere (Na’Vi) виграла той самий перший турнір Dota 2 в 2011 році. Перемога принесла їй 1 млн. Доларів призових.

Тож не дивно, що і українська форма для киберспортівних команд затребувана в багатьох країнах Східної Європи і не тільки.

Подобається стаття?

Поділитись через Facebook
Поділитись через Twitter
Поділитись через Pinterest